prof. dr hab. n. med. Elżbieta Dembowska

prof. dr hab. n. med. Elżbieta Dembowska

specjalista stomatologii ogólnej, specjalista periodontolog, protetyki stomatologicznej, master implantologii i laseroterapii

Wykształcenie
PUM Szczecin

Prof. dr hab. n. med. Prof. PUM Elżbieta Dembowska od 30 lat pracownik dydaktyczno-naukowy Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Jest autorem i współautorem ponad 150 prac naukowych opublikowanych w recenzowanych czasopismach krajowych i zagranicznych. Ponadto pracę naukową uzupełniają komunikaty przedstawione podczas 73 zjazdów, konferencji i sympozjów krajowych i zagranicznych. Posiada specjalizacje w zakresie stomatologii ogólnej, periodontologii, protetyki stomatologicznej. Jest autorem podręczników dla studentów i lekarzy oraz kierownikiem specjalizacji i promotorem prac doktorskich PUM.

Rozprawa habilitacyjna n.t.: ”Zależność między kompleksowym leczeniem periodontologicznym a leczeniem ortodontycznym u pacjentów z zaawansowanym przewlekłym i agresywnym zapaleniem przyzębia” podkreśla główne zainteresowania i trendy w kierunku interdyscyplinarnego leczenia pacjentów w przebiegu zaawansowanych postaci zapaleń przyzębia. W swoim dorobku posiada napisane rozdziały w monografiach na temat wielospecjalistycznego leczenia zapaleń przyzębia.

Prowadzi od 25 lat szkolenia i kursy z zakresu leczenia zapaleń przyzębia, laseroterapii stomatologicznęj i fizykoterapii oraz mikrochirurgii przyzębia dla osób specjalizujących się w periodontologii.

Obecnie jest kierownikiem Zakładu Periodontologii i Chorób Błon Śluzowych Jamy Ustnej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Jest członkiem Światowej Laserowej Federacji Stomatologów. Promotor 13 doktoratów, recenzent prac naukowych. Prowadzi szkolenia i wykłady za granicą.

Jest w członkiem Zarządu Polskiego Towarzstwa Periodontologicznego

Jest członkiem krajowych i zagranicznych towarzystw stomatologicznych i członkiem Akademii Pierre Foucharda

Certyfikacje

Poznaj opinie

Nasi pacjenci o naszej klinice

Dane kontaktowe

91 484 91 0... [zobacz]91 484 91 00

rejestracja@dembowska.eu

ul. Bohaterów Warszawy 11b/5,
70-370 Szczecin

Godziny otwarcia:

Pn - Pt : 8:00-20:00
Sb: 9:00-15:00

Dla osób z bólem. Zaopiekujemy się Tobą

91 484 91 0... [zobacz]91 484 91 00

Napisz do nas

Odezwiemy się do Ciebie

Zostaw swój numer telefonu, a nasza rejestracja skontakuje się z Tobą w celu umówienia terminu wizyty.